Ochrona danych osobowych

25 maja 2018 roku wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego I Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie przepływu takich danych.

Znacząco zmienia się podejście do ochrony danych osobowych. Ochrona danych będzie obowiązkiem każdego już na etapie rozpoczęcia procesów biznesowych związanych z przetwarzaniem danych. Będzie to tzw. koncepcja domyślnej ochrony danych osobowych.

W związku z tymi nowymi przepisami będą musiały przeprowadzać analizę skutków operacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz będą musiały uwzględniać ich ochronę już na początku projektowania czy tworzenia swoich usług. Ustawa będzie zaostrzała warunki powoływania się przez firmy na niektóre podstawy prawne przetwarzania danych – między innymi zgodę osoby, której dane będą dotyczyły.

Ustawa nakłada obowiązki na każdego przedsiębiorcę czy organizację, która wykorzystuje w swojej działalności dane osobowe innych osób. Dlatego też dobrze jest wcześniej przygotować się na czekające nas zmiany. Trzeba przeanalizować swoją dokumentację i odpowiednio wcześniej rozpocząć proces wdrażania. Należy też przemyśleć celowość powołania inspektora ochrony danych. Wszystkie te rzeczy będą na pewno uzależnione od wielkości każdej organizacji, ale na pewno każda z nich będzie musiała takie zbiory chronić i posiadać wymaganą do tego dokumentację.

Dlatego wszyscy się musimy do tego przygotować – małe i duże firmy, podmioty publiczne i mali przedsiębiorcy.

Dlatego też Centrum Księgowe ZYSK oferuje usługę wdrożenia i przygotowania całej dokumentacji w zakresie ochrony danych osobowych przedsiębiorstwa. Czasu wbrew pozorom nie zostało dużo. Profesjonalna usługa dla każdej firmy.

Oferta:

Jeżeli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami bez wahania.

Odpowiemy na pytania najlepiej jak potrafimy i udzielimy potrzebnych informacji.

Formularz kontaktowy